Strona główna

Chodźcie z nami po zdrowie naszych dzieci!
697 079 729
PL EN

Światłoterapia

ŚWIATŁOTERAPIA

Światłoterapia  to zabieg leczniczy przeprowadzany za pomocą wykorzystania światła.

W naszym Gabinecie pracujemy metodą naświetlania za pomocą LAMP SOLMED DUO emitujących promieniowanie podczerwone i światło widzialne.

 

Zastosowanie

Zastosowanie naświetlań promieniowaniem IR i światłem widzialnym wywołuje i wykorzystuje się w celach leczniczych reakcji organizmu na działanie ciepła i uzyskania efektu przeciwbólowego, obniżenia napięcia (rozluźnienia) mięśni, przyspieszenia powierzchniowych procesów naprawczych np. w przewlekłych stanach zapalnych, rozluźnienia tkanek i/lub uzyskania poprawy nastroju i przeciwdziałania zaburzeniom snu.

W zależności od zamierzonego efektu zabiegu stosujemy czerwony lub niebieski filtr barwny. Światłoterapia ma zastosowanie do leczenia niektórych przewlekłych i podostrych stanów zapalnych oraz zespołów bólowych. Kąpiel cieplna może również stanowić przygotowanie przed masażem, terapią, kinezyterapią.

Zabiegi cieplne (dawkę promieniowania IR) ustalamy indywidualnie dla każdego pacjenta, którą określa się na podstawie subiektywnego wrażenia ciepła odbieranego przez pacjenta.

Czas zabiegu wynosi 10 – 30 minut w zależności od części naświetlania i wieku pacjenta.

Wskazania:

- przewlekłe, ostre, podostre zapalenia stawów, skóry, tkanek okołostawowych i miękkich,

- nerwobóle, mięśniobóle, inne zespoły bólowe,

- leczenie wstępne przed jonoforezą, masażem, ćwiczeniami.

Przeciwwskazania:

- gorączka,

- czynna gruźlica,

- niewydolność krążenia,

- żylaki,

- zaburzenia w ukrwieniu obwodowych części kończyn,

- skłonności do krwawień

Przygotowanie Pacjenta do zabiegu

Skóra i miejsce naświetlania muszą być oczyszczone z wszelkich substancji takich jak maści, kremy, balsamy, oliwki czy plastry i opatrunki. Pacjent przyjmuje odpowiednio wygodną pozycję i odsłania miejsce, na które będą padać promienie świetlne. W przypadku wystąpienia uczucia nieprzyjemnego ciepła, bólu lub pieczenia pacjent niezwłocznie informuje terapeutę. Obowiązkowo pacjent stosuje okulary ochronne.

Nie przyjmujemy pacjentów z widocznymi zmianami troficznymi na skórze.

Cena seria 30 minut - 50 zł

ZAPRASZAMY!

wróć Facebook Twitter Google+