Strona główna

Chodźcie z nami po zdrowie naszych dzieci! Facebook Fan Page

O be!Eko

Od samego początku zamysł "Salonu be!Eko" był tworzony przez mamę z myślą o córce i wciąż trwa, bo wszystko zaczyna się od pierwszych kroków...

Decyzja o jego powstaniu została podjęta w 2013 r. w wyniku inspiracji i potrzeb młodego rodzica, który w poszukiwaniu zdrowego i specjalistycznego obuwia dla swojego dziecka postanowił wyjść naprzeciw własnym oczekiwaniom, i jak się później okazało również większej grupie lokalnych rodziców.
I tak powstała myśl przewodnia „chodźcie z nami po zdrowie naszych dzieci”, a za ciosem tej potrzeby powstało logo z przedrostkiem „be! Eko” jako marki dla której kształtowanie świadomości rodzica w profilaktykę zdrowia własnego dziecka jest bezcenne.

„be! Eko” stwarza możliwości współpracy i rozwoju marki na różnych płaszczyznach otaczającego nas środowiska naturalnego o które należy dbać w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu w aspekcie zdrowotnym, edukacyjnym i społecznym. Wspieramy, tworzymy i polecamy produkty, usługi i programy dla dzieci i ich rodziców, bo zew rodzica jest w Nas.

I tak, WSPIERAMY: „Obudź wrażliwość" - Certyfikat dla be!Eko Kampanię społeczną, której celem jest kształtowanie świadomości społecznej, zachęcanie do przystosowania wspólnej przestrzeni miejskiej dla dzieci oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby kobiet ciężarnych. Salon be! Eko jest miejscem przyjaznym dzieciom i ich rodzicom oraz kobietom w ciąży. 

I tak, TWORZYMY:

„Pomorski Program Profilatyczny "Zdrowa Stopa"

Inicjatywa regionalna na skalę województwa pomorskiego, której celem jest kształtowanie świadomości społecznej Rodziców, Dyrektorów placówek przedszkolno - szkolnych, Gmin i Powiatów w propagowaniu wczesnej profilaktyki stóp oraz wczesnego wykrywania wad postawy wśród dzieci poprzez przeprowadzenie komputerowych badań diagnostycznych metodą FreeMed Posture. Ideą programu jest zapobieganie, przeciwdziałanie i zahamowanie powstawania wad postawy ciała wśród najmłodszego pokolenia. To nasz autorski, pomorski szlak zdrowia. 

             

Daj się wkręcić w zbieranie zakrętek Inicjatywa lokalna,której celem jest zachęcanie do dbania o nasze środowisko naturalne poprzez systematyczne i aktywne zbieranie plastikowych zakrętek na potrzeby dzieci niepełnosprawnych, potrzebujących wsparcia na leczenie i rehabilitację przez wszystkich mieszkańców miasta i okolic. W zbieranie zakrętek "wkręcamy" naszych sympatyków i wszystkich mieszkańców lokalnej społeczności. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej.Stacjonarny kontener czeka na Was przy Salonie be! Eko ul: Handlowa 1/3 w Lęborku, poniedziałki - piątki w godzinach 10:00- 17:00, soboty 10:00 - 14:00 Do zobaczenia, pozytywnie zakręceni!:)

 

I tak, POLECAMY:

ZEW RODZICA - Zdrowie-Edukacja-Wypoczynek    Przestrzeń, którą na co dzień sami doświadczamy jako rodzice. Polecamy i rekomendujemy Wam -  też Rodzicom. Bo zew rodzica jest w Nas! :)

 

Rodzinne miejsce.

W zgodzie z naturą, w swoim rytmie, kuchnią dzieciństwa wśród soczystego ogrodu, z Hanią i Piotrem poczujecie się jak u siebie przez cały rok.

 

Zdrowe i silne dziecko

Być mądrym przywódcą rodzinnego stada to dziś nie lada wyczyn, tak samo jak niełatwo ogarnąć własne emocje. Praca nad oswojeniem własnych emocji jest nieocenionym gwarantem zdrowia całej rodziny i wyzwaniem dla Nas jako Rodziców. To obszar, którego sami doświadczamy na co dzień jako rodzice i wciąż poszukujemy mądrych rozwiązań, dlatego polecamy Wam - Rodzicom godne uwagi w temacie zdrowia rodzinnego, programy wspierające rozwój emocjonalny i społeczny w lokalnej Pracowni Rozwoju Osobistego . 

Może warto oswoić stado emocji by być ich  mądrym przywódcą?

 

 

 

I to działa! Po prostu „be!Eko”!

 

 

 

Atutem naszej działalności jest jej KOMPLEKSOWOŚĆ:

 

 

Nasza PRACOWNIA DIAGNOSTYKI WAD POSTAWY prowadzi badania indywidualne i przesiewowe, które przeprowadzane są pod okiem specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii diagnostycznej, którą zakupiliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w ramach osi 4 Programu Operacyjnego RYBY

Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013

Jesteśmy prekursorem i jedyną firmą na skalę województwa pomorskiego, która dysponuje kompletnymsystemem do przeprowadzania badań oceny równowagi, chodu, stóp i postawy ciała FreeMed Posture.

Szczególnie zapraszamy Rodziców dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym, które borykają się z problemami wad postawy, koślawością, kolan, stóp.

Zapraszamy również Rodziców dla których profilaktyka i dobór odpowiedniego obuwia ma szczególne znaczenia w prawidłowym rozwoju dziecka.

Przyjdź i przekonaj się sam!
Do zobaczenia na pomorskim szlaku zdrowia!

wróć Facebook Twitter Google+